';

LPGTECH ORGANIZATOREM TURNIEJU RUGBY TAG

LPGTECH WSPIERA MŁODYCH ZDOLNYCH

Firma LPGTECH nie zapomina o tych najmłodszych i wspólnie z Rugby Białystok z okazji Dnia Dziecka organizuje Turniej Rugby TAG, który odbędzie się w najbliższą środę w Białymstoku o godz. 10.00 (31.05.2017 r) na bocznym boisku stadionu miejskiego przy ul. Słonecznej 1.

Udział w nim weźmie 8 szkół z województwa podlaskiego, które łącznie wystawią, aż 12 zespołów. Zapraszamy wszystkich jak również i najmłodszych, gdyż to jest najlepszy moment na zapoznanie się z dyscypliną zespołową jaką jest rugby. Wstęp bezpłatny. Do zobaczenia !

LPGTECH wspiera młodych, zdolnych - I Turniej Rugby Tag w Biał...

31 maja rozegrany został I turniej rugby tag w Białymstoku.Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie naszego partnera firmy LPGTECH Sp. z o.o., która za cel stawia sobie wspieranie młodych i zdolnych. Dlatego też cały turniej odbył się właśnie pod tą nazwą: "LPGTECH wspiera młodych, zdolnych" - I Turniej rugby tag w Białymstoku.Do rywalizacji zgłosiło się 8 szkół, które wystawiły 12 drużyn.W pierwszej fazie turnieju drużyny walczyły w czterech grupach, w której mecze rozgrywane były w myśl zasady "każdy z każdym". Najlepsze drużyny z każdej grupy stanęły do walki o miejsca 1-4, kolejne o miejsca 5-8 i 9-12 (wyniki poszczególnych gier znajdują się pod postem).Dzieciaki, a właściwie młodzież 🙂 walczyły do samego końca i każdy mecz był emocjonujący. Poziom rugby jaki prezentowały drużyny był bardzo wysoki i nawet tak wymagający trener jak Andrzej Kopyt nie mógł wyjść ze zdumienia! Widać, że rugby tag na dobre zagościło na lekcjach wf - co bardzo nas cieszy i motywuje do jeszcze cięższej pracy i częstszych spotkań z Wami! Wyglądajcie już powoli Artura :)Zanim przejdziemy do klasyfikacji należy wspomnieć, że przed finałowymi meczami miał miejsce poczęstunek, bo jak wiadomo rugby to męczący sport i bez porcji węglowodanów byłoby ciężko:) Ponadto kapitan seniorskiej ekipy Rugby Białystok zorganizował turniej kopów na słupy. Sebastian chciał znaleźć swojego następcę i jednogłośnie stwierdziliśmy, że konkurencja rośnie w siłę i już niebawem o miejsce kopacza w pierwszym składzie nie będzie łatwo 🙂 Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwe i musieliśmy rozegrać (uwaga) aż 12 rund! Które ostatecznie wygrał Jakub Jaroszewicz z SP47!W turnieju bezkonkurencyjna okazała się Szkoła Podstawowa nr 12, która zajęła pierwsze trzy miejsca. Próbę walki z "dwunastką" podjęła podstawówka z Sobolewa i zajęła czwarte miejsce. Pierwszą piątkę uzupełniła SP 29. Kolejne miejsca:6. SP 47, 7. SP 11, 8. SP 29, 9. SP 37, 10. SP Sobolewo, 11. SP 37, a drewnianą łyżkę wywalczyła SP 45 - nie przejmujcie się następnym razem się odegracie :)Dzieciakom i ich wychowawcom serdecznie gratulujemy, bo postawa jaką zaprezentowały wszystkie ekipy była zdumiewająca: rywalizacja do ostatniego gwizdka, szacunek do sędziego i przeciwnika, przyjazne nastawienie i co najważniejsze świetna zabawa! GRATULACJE! Obiecujemy, że to nie ostatnie zmagania w naszym mieście w odmianie rugby tag gdyż dzięki wsparciu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w projekt "Upowszechenienia sportu dzieci i młodzież" byliśmy w stanie zorganizować tak wspaniały turniej. Trenujcie intensywnie, bawcie się rugby i do zobaczenia na boisku! To, że jesteście młodzi nie podlega dyskusji, ale zaangażowaniem na boisku pokazaliście, że jesteście zdolni, mega zdolni! My (Rugby Białystok i LPGTECH Sp. z o.o.) jesteśmy z Was dumni! Wy też powinniście, bo macie ku temu powody! Brawo WY!

Opublikowany przez Rugby Białystok na 1 czerwca 2017
Recommend
Share
Tagged in
Leave a reply